Érzelmek a kalapban aloldal_cim_alatti

Cél: A módszer célja, hogy a résztvevők kifejezhessék az új helyzettel, eseménnyel, programmal kapcsolatos érzelmeiket, megfogalmazzák a témához való emocionális viszonyukat. Használhatjuk valamilyen nagyobb változtatás után, új helyzet kialakulásakor, a közös munka elején.

Jellegek

2-8 fő (őrsgyűlésre)
10-30 perc
Vándorok (18+ évesek)
Belső tér
Papír-írószer
Egyszerű kellékek (pl. labda, kártya…stb)
Szociális érzékenység
Önismeret
Kommunikáció
Megfigyelés
Komoly
Csapatjáték

Kellékek

Kalap
Kártyák
Filctollak

Leírás

Egy kalapba papírlapokat dobunk, többet, mint ahányan a csoportban vannak. Minden papírra egy-egy érzelem kifejezésére alkalmas bevezető tagmondatot írunk: 

– „Tetszik, hogy…” 

– „Hiányolom, hogy…” 

– „Nekem gondot okoz, hogy…” 

– „Azt szeretném, ha…” 

– „Nyomaszt, hogy…” 

A sor szabadon bővíthető, ismételhető. A résztvevők húznak ezekből néhányat, és gyorsan, gondolkodási idő nélkül befejezik a mondatokat adott témára vonatkozólag. A gyakorlat elején hívjuk fel a figyelmet arra, hogy gyorsan kell válaszolni, és a válaszok kizárólag az aktuális érzéseket tükrözik. Ezek után kis csoportokban átnézik a cédulákat, a csoport szóvivője pedig plénumban beszámol a főbb tendenciákról, a szélsőséges véleményekről. Közben jegyzeteljünk, majd később, a gyakorlaton kívül tanulmányozzuk az összes cédulát, ez segíthet a program összeállításában, a tartalmak és módszerek kiválasztásában.

(Gál Várady Tamara, 2021.)

Fájlok

Nem tartozik hozzá fájl
Akik eddig megköszönték:

Ha elakadtál vagy segítségre lenne szükséged:

it-fejlesztes@cserkesz.hu