aloldal_cim_feletti GeoCsero aloldal_cim_alatti

Nevelési témák

Kreativitás
Környezetismeret
Cserkészismeret

Jellegek

Ajánlott létszám:
2-8 fő (őrsgyűlésre)
17-40 fő (raji létszámhoz)
40+ fő (csapatlétszámhoz)
Próbapont, korosztály:
Jelöltpróba (életkor: 10-11 év)
Kiscserkészek (6-10 évesek)
Időtartam:
45-60 perc
Helyszín:
Kültér

Kellékek

Leírás

A GeoCsero egy geocaching-szerű kincskereső játék, amelyen csapatokban, vagy egyénileg lehet indulni. 

Az indító állomáson a gyerekek kapnak egy rövid felkészítést, így megismerkednek alapszinten a tájoló, az önmértékek és a cserkész útjelek használatával, amelyeket a feladatok során gyakorlatban is alkalmazniuk kell.

A hat állomásból álló akadálypályán trükkös feladatok megoldásával juthatnak előre. A feladatok megoldása során összegyűjtött számsor nyitja majd a KINCSES ládát, amelyben apró ajándékokat találnak a gyerekek.

Fájlok

1 · Megköszönték: Tikovits Lilla (212.)
Forrás
MCSSZ EFOP
Egyéb megjegyzés
Módszertani ötletek a GeoCsero játék alapozásához Információk, amelyeket a játék kezdete előtt át kell adni: Az egyenruha a cserkészek egységét fejezi ki. Az egyenruha fő részei: ing, nadrág/szoknya, kalap, nyakkendő, öv A cserkészet jelképe a liliom A cserkészek jobb kézzel tisztelegnek Vannak útjelek, amiket tájékozódáshoz használnunk. Ezeket mindig a földön kell keresni Vannak sípjelek, hosszúak és rövidek. Ötletek: egyenruhához: KIM játék: két cserkész egymás mellé áll egyenruhában: fedezd fel, hogy mi a közös rajtuk! (liliom, hungária, nyakkendő) mi az, ami még az egyenruhához tartozik, de nincs rajtunk? (kalap) sípjelekhez A5ös papírra nyomtatott sípjelek segítségével: először egy pontot mutatok (tü) azután egy vonalat (tűűű). Majd ezután két csoportra osztjuk őket, az egyik a tü, a másik a tűűű hangért felelős. A két csapatnak együtt mutatjuk a sípjeleket (A5-ös papíron) egyiket a másik után, és le kell “énekelniük” égtájak Körbe állítjuk őket. Valakire rámutat a középen lévő ember (ő lesz az északi irány), mond neki egy égtájat és annak kell az ívről feltennie a kezét, aki a megfelelő helyen áll. É, D, K, Ny, ÉK, ÉNy, DK, DNy. Azután más lesz az északi irány Végül megnézzük a tájolót - ezt már lehet a kis csapatokban köszönés mutassák meg, hogy ők hogyan köszönnek egymásnak mutassuk meg mi is A csapatok (kb 3 fő) indítása előtt: nézzük meg velük együtt, h mi van a szütyőben: ők vegyék ki, nézzék meg, és értelmezzük, hogy mi micsoda nézzük meg az útjeleketm tisztázzuk, hogy ezek fából készülnek és a földön vannak kérjük meg őket, hogy válasszanak egy dolgot a szütyőből, amelyért ők lesznek a felelősek az út során

Feltöltő
Jakab Rita (1926.)
Feltöltés ideje
2021.04.22 13:58
Státusz
Jóváhagyva
Ellenőrizte
Tóth Kincső (878.)
Betöltés...